×

×
באנר EPC

EPC

מה זה EPC ומה כוללת האחריות שלו?

EPC זהו קיצור לשלוש מילות בשפה האנגלית: Engineering, Procurement ו-Construction. כלומר, תכנון, הקמה ותחזוקה. למעשה, מדובר בהסכם נרחב שעושה החברה המבצעת את כל תהליכי EPC המדוברים מול חברה אחרת, המעוניינת לחסוך בזמן, כוח אדם ומשאבים על ידי הפנייה של עבודה מקצועית לגורמים שיכולים לעמוד בה בצורה טובה יותר. מדובר בפרקטיקה שהולכת וצוברת יותר ויותר פופולאריות בעולם העסקי, כחלק מהתנועה הכללית לעבר מיקור-חוץ. כלומר, החברה מבצעת רק את הגרעין הבסיסי של העסק שלה (למשל, פיתוח מוצר), וכל מה שלא מתקשר באופן ישיר למשימות אלה מופנה למקורות אחרים. שימוש בשירותי EPC נעשה פופולארי מאוד בתהליכי הקמת תשתיות עבור חוות סולאריות ומקורות אנרגיה מתחדשת אחרים, למשל – תחנות רוח. משום שמדובר בתהליך יחסית חדש, אך מעניין ומרתק עבור גורמים עסקיים רבים.

האם EPC איכותי יבטיח מערכת סולארית רווחית?

למעשה, כל העבודה המתבצעת על ידי EPC יכולה להיות מבוצעת גם על ידי גורמים אחרים, מצד החברה המקימה או בעזרת שירותים נפרדים הנשכרים על ידיה. עם זאת, חברת EPC הינה בעלת המשאבים, אנשי המקצוע והידע הנדרש על מנת לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. לפיכך, ההיגיון הבריא של כל החברות המעוניינות להיכנס לשוק האנרגיה הסולארית פונות לחברות המומחות לכך, למשל פורטל סולאר כבר הוציאה לפועל מספר פרויקטים דומים בארץ. למעשה, מדובר בעבודת קודש לעתיד של כל העולם, המשחררת את כולנו מהתלות הבלתי נסבלת בתחנות כוח, נפט ועוד  מקורות טבעיים שהולכים ומתדלדלים עם השנים.

התרומה החשובה של EPC בתהליך יצירת מקורות אנרגיה מתחדשת

מלבד השחרור מהנפט, מקורות האנרגיה המסופקים על ידי חברות המבצעות EPC עבור פרויקטים באנרגיה סולארית, התרומה הענקית של פועל זה הינה תרומה ענקית לאיכות הסביבה, צמצום גדול של זיהום אוויר, זיהום מים ועוד נזקים רבים שאת ההשלכות שלהם אנו עוד יכולים להעריך לבטוח. בכדי לחפש מקורות לאנרגיה מתחדשת, לחברות גדולות מומלץ לפנות לחברות EPC באמצעות פורטל סולאר שיעזרו להתקדם לקראת אורח חיים ושיטת הפקת אנרגיה יעילה וירוקה יותר. התרומה הזאת לטבע תניב את פירותיה בטווח הארוך וכך גם החברות הגדולות ירוויחו מכך בעתיד.

-->