×

×
באנר חווה סולארית

חווה סולארית

אנרגיה סולארית המופקת באמצעות חווה סולארית

בעקבות המודעות הגוברת לניצול מקסימאלית של משאבי הטבע הקיימים בארצנו, ביניהם השמש, נוצרו פתרונות חדישים ומהפכנים בכל מה שנוגע לדרכים כיצד לנצל את אותם המשאבים. ביניהם, חווה סולארית. בתקופה האחרונה, אנחנו שומעים על פתרון לייצור חשמל לבית באמצעות, מערכת סולארית ביתית, המספקת לצרכנים פרטיים, את כמות החשמל הנדרשת. החידוש המעניין ביותר, הינו חווה סולארית, שהוקמה עבור קיבוצים בערבה ובנגב. היתרון הגדול של חווה סולארית, הינה היכולת, לספק לתעשיות חקלאיות, חשמל אשר מופק באמצעות אנרגיה סולארית.

חווה סולארית כתחליף לחשמל קונבנציונאלי

עבור קיבוצים רבים, הפתרון של חשמל באמצעות חווה סולארית, הינו פתרון גאוני. החיסכון העצום בעלויות, והפסקת התלות בחשמל, המגיע לקיבוצים מחברת החשמל, הוא אחד הנושאים שבגללו, נבחרו חוות סולאריות כתחליף לחשמל הקונבנציונאלי, כפי שכולנו מכירים. בקיבוצים רבים, עוסקים בחקלאות, יש בהם, לולים, רפתות, מחסנים המכילים גידולים, וכמובן, בתי קירור, שהצריכה שלהם בחשמל, עולה על הצריכה של הצרכן הישראלי הממוצע. חוות סולארית עבור מבנים כה גדולים, שיש להם צריכה בלתי נדלית בחשמל, הוא פתרון של הצלה, בכל מה קשור, לפחות לתחום הכספי. ואם נוסיף, לחיסכון הכספי, את התרומה לאיכות הסביבה, ולהפחתה של זיהום אוויר, בגלל השימוש באנרגיה ירוקה, המחליף את השימוש בחשמל המיוצר מדלק, אז השמחה כפולה ומכופלת.

היכן כדאי להקים חווה סולארית

על מנת להקים חווה סולארית, יש צורך בשטחים גדולים, המשתרעים על פני אלפי דונמים. ואנחנו מדברים כאן, על חווה סולארית אחת. כשמדובר במספר חוות סולאריות, שאמורות גם לאגור אנרגיה, כבר יהיה צורך, בשטחים נוספים. הרצון לשמור על הטבע, ולנצל את משאביו, מתנגש בצורך של ניצול קרקעות רבות, אשר ישמשו להקמתן של חוות סולאריות. ולכן, לפני שמחליטים על הקמת חווה סולארית, חייבים לבדוק את כדאיות הנושא, והאם יש עתודות פנויות של קרקע, שעליהן ניתן יהיה להקים חווה סולארית אחת, או אפילו שורה של חוות סולאריות. בסופו של דבר, תימצא הנוסחה, שבה ניתן יהיה להקים מספר חוות סולאריות על פני שטח שיוסב במיוחד למטרה זו. שהיא מטרה ברוכה, לפי כל הדעות. ניצול של אנרגיה סולארית, במדינה שהשמש, מגיעה אליה מדי יום, לשעות רבות, הוא צו השעה, לא לוקסוס, אלא הכרח.

-->