ניקוי פאנלים סולאריים

אנרגיה סולארית בשיטה של לוחות סולאריים פוטו-וולטאים חייבת כמובן שמש על מנת לייצר חשמל, ורצוי שקרינת השמש תהיה כמה שיותר חזקה וכמה שיותר ישירה, ללא גורמים מפריעים בדרך. חברת ניקיון מומלצת תנקה היטב את ביתכם או משרדכם. מעבר לחישובי העלות של מערכת סולארית, סידורי ההתקנה והאישורים הנלווים, יש לחשוב גם על הנושא של ניקוי פאנלים סולריים כחלק מהתחזוקה השוטפת של המערכת.

ניקוי פאנלים סולאריים – אסור לוותר על זה


תא סולארי אוהב שמש. כל דבר שמפריע לקרינת שמש ישירה לפגוע בתא פוגם ביעילותו, וגורם לו לייצר פחות חשמל, ולכם, כבעלי מערכת סולארית, להפסיד כסף. לוחות סולאריים הם מבנים שטוחים שמוצבים בשטח פתוח וחשוף, ולכן הם נוטים להתלכלך בצורה טבעית מאבק, גשם ועוד גורמים טבעיים שנמצאים באוויר. אבק כבד שמכסה פנלים סולריים יכול להפחית את יעילותם בכ-25%, מספר גבוה לכל הדעות, בייחוד כשחושבים על כך שנצילות האנרגיה של לוחות סולאריים היא בלאו הכי נמוכה, ועומדת על כ-15% בלבד. תוך התחשבות בנתונים אלו, ניקוי לוחות היא משימה חשובה מאוד. בשום צורה אסור לוותר על ניקוי לוחות קבוע על מנת לשמור על תפקוד ויעילות המערכת.

ניקוי פאנלים סולריים – מה גורם ללכלוך?


גורמים נפוצים שיכולים להפריע לפעולת התאים הסולאריים במשימת ייצור החשמל הם:
• הצטברות אבק וחול שנמצאים באוויר באופן טבעי
• עלים וענפים מעצים סמוכים
• שקיות ניילון מתעופפות (עוד סיבה להפסיק להשתמש בהן...)
• לשלשת ציפורים
• פיח מתעשייה או כלי רכב

כמו כן, יש גורמים שיכולים להסתיר את השמש מלפגוע בלוחות סולאריים כמו עצים, מתקנים על הגג ועוד. כחלק מהתחזוקה השוטפת ובמסגרת ניקוי פאנלים סולאריים חשוב לוודא ששום דבר חיצוני לא מפריע או חוסם את השמש.

ניקוי פאנלים סולאריים – כיצד זה מתבצע?


משימת ניקוי לוחות סולאריים היא פשוטה מאוד ולא מצריכה מבעלי המערכת הרבה מאמץ. יש לבדוק את המערכת ולנקות אותה אחת לחודש. ניקוי פאנלים סולריים כולל עלייה לגג, ובדיקה ראשונית לוודא שאין מתקנים או דבר כלשהו, אשר מסתיר את השמש לכל פנלים סולריים במערכת, אם יש הפרעות פיזיות להזיז אותן, כך שלא יסתירו וכמובן שלא תהיה סכנה לנפילה על אותם לוחות סולאריים שנמצאים קרוב. לאחר מכן, יש לנקות לוחות סולאריים עם מים זורמים או מטלית רטובה שאינה עשויה מתכת קשה. הסירו אבק ושאריות לכלוך מהפאנלים, ולארח מכן נגבו אותם עם מגב איכותי להסרת כתמי מים ומניעת הצטברות אבנית מהמים.

ניתן להזמין חברה מקצועית לניקוי פאנלים סולריים אם לא רוצים להתעסק עם הנושא, אך הדבר מייקר את עלות פעילות המערכת כמובן.

ad
פרסם בפורטל סולאר
מעוניין לקבל הצעה לניקוי מערכות
סולאריות?
שם פרטי
שם משפחה
אי מייל
טלפון
הודעה בנוגע לניקוי מערכות:

תודה על פנייתך, נציגינו יחזרו אליך בהקדם.